U10-U12: 25-26 MARÇ

Alevins 24 març 2017

Hola a tots!

El planning per aquest cap de setmana és el següent:

Dissabte 25: SL grandalles porretes + pal llarg (cal que portin tot el material d’slalom que tinguin, morrera, protección cames, mans…)

Entrenadors: Mireia Capella, Anna Diaz-Prieto i Laura Oliva

Diumenge 26:

  • U10 + Alevins 50%/lleure: GS Grandalles
  • U12: SL Tubs amb Infantils (pal llarg)

Entrenadors: Clàudia Carreras, Mireia Capella, Anna Diaz-Prieto i Laura Oliva

Tenint en compte que venen nevades divendres nit i dissabte durant el dia, si us lleveu i ha caigut paquetón, porteu ESQUIS DE PEDRA/FREERIDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Us deixem algunes fotos del cap de semana!!!

CARGOL DE NEU:

img_1042 img_1041 img_1040 img_1036 img_1035 img_1034 img_0973 img_0968

CHICHU TAULER:

img_20170319_144829_614 img-20170319-wa0017 img-20170319-wa0048img_1044

 

GRANUEC POWER!!!!!!!!!!!!!

Resultats 21è Memorial Chichu Tauler

Alevins 19 març 2017

El diumenge 19 de març els esportistes de les categories U10 i U12 es van donar cita en el 21è Memorial Chichu Tauler.

img-20170319-wa0030 img-20170319-wa0017

 L’estació d’esquí Pas de la Casa va ser l’encarregada d’acollir la prova organitzada pel club GRANUEC equip de competició. Més de 250 participants van disputar un gegant en les pistes Circuit Esquí Cross Tubs i Estadi F. Viladomat. La 21a edició del Memorial Chichu Tauler va ser puntuable per al circuit català de la categoria.

Els alevins del gran uec van demostrar que tenen molt de #GRANUECPOWER i van omplenar el podium dels colors del club.

Categoria U10 homes:

  1. Tomàs Sastre del GRANUEC (45.87)
  2. Alex Jorge Lopez (47.33)
  3. Guillem Mestres del GRANUEC (47.80)
  4. Max Solé Crusafon GRANUEC (48.62)

  12.Quim Catá Samaranch GRANUEC (51.07) / 13. Nacho Padrones Zaguirre GRANUEC (51.08) / 14.Joan Grané Perez GRANUEC (51.09) / 17. Nicolau Capdevila Viloca GRANUEC (52.63) / 36. Pau Font Calzado GRANUEC (59.85) 

img-20170319-wa0048

Categora U10 Dones:

  1. Nur Torres del GRANUEC (48.17)
  2. Paula Gimenez (48.19)
  3. Emma Blancher (48.40)
  4. Ariadna Cubiña Lopez GRANUEC (50.28)
  5. Claudia Gracia Torrubiano GRANUEC (50.44)

8. Claudia Gracia Torrubiano (1.01.23) /  17. Georgina Arnau Alcazar GRANUEC (56.25) /  27. Abril Miramanda Samús GRANUEC (59.04) / Laia Cubiña Lopez GRANUEC (1.00.56)  Abandó

img_1044

Categoria U12 Dones

  1. Nikole Arriola (52.08)
  2. Martina Llorens Garciandia
  3. Aura Coronado (52.31)

28.Clara Franqueses GRANUEC (46.88) /19. Maria Piñol Amills GRANUEC (49.93) / 21. Marta Rabat Riba GRANUEC (50.14) / 50. Clara Vila Pi (53.79) / 53. Claudia Coble de la Rosa GRANUEC (54.37) / Clara Franqueses GRANUEC Abandó

Categoria U12-homes

  1. Marçal Mestres Pla GRANUEC (45.12)
  2. Aleix Aubert (45.18)
  3. Roger Barceló (46.11)

12. Joan comas Navarro GRANUEC (48.55) / 36. Jacobo Pons Morillo GRANUEC (50.59) / 68. Lucas Playa Navarro GRANUEC (54.61)

img_20170319_144829_614

FELICITATS A TOTS!!!!!!!!

RESULTATS 24a edició del Cargol de Neu i Memorial Josep Maria Bosch Aymerich.

Alevins 18 març 2017

img_1042    img_1035 img_1034

El dissabte 18 de març es va celebrar a l’estació d’esquí Masella la 24a edició del Cargol de Neu i Memorial Josep Maria Bosch Aymerich.

La cursa, organitzada pel club CANM Cerdanya, és la cursa més antiga de Catalunya que acull a esportistes de les categories U10 i U12. La pista Davallada va ser l’encarregada d’acollir als corredors que van disputar un gegant a una mànega. El sol i la bona temperatura van ser els protagonistes de la jornada, com també ho van ser els Cargols de Neu que van sortir a passejar per l’estació, van fer d’obridors de la cursa i van divertir a tothom.

Els notres corredors ho van fer super bé, deixant el nom del GRAN UEC ben alt!!!
El resultats van ser els seguents:

Categoria U10 homes:

  1. Tomàs Sastre del GRANUEC (56.73)
  2. Guillem Mestres del GRANUEC (57.54)
  3. Ivan Saura  (57.91)

  8. Max Solé Crusafon GRANUEC (59.94) / 12. Joan Grané Perez GRANUEC (1.01.71) / 14. Nacho Padrones Zaguirre GRANUEC (1.02.15) / 15. Nicolau Capdevila Viloca GRANUEC (1.02.63) / 20. Quim Catá Samaranch GRANUEC (1.05.16) / 36. Pau Font Calzado GRANUEC (1.12.95) / Bernat Solé Abandó.

img_1036

Categora U10 Dones:

  1. Paula Gimenez (58.58)
  2. Cloe Genero (58.71)
  3. Nur Torres del GRANUEC (59.09)

6. Laia Cubiña Lopez GRANUEC (1.00.56) / 8. Claudia Gracia Torrubiano (1.01.23) / 36. Abril Miramanda Samús GRANUEC (1.12.99) / 37. Georgina Arnau Alcazar GRANUEC (1.13.05) / Ari Cubiña LopezGRANUEC absent

img_1040

Categoria U12 Dones

  1. Nikole Arriola (52.08)
  2. Aura Coronado (52.31)
  3. Martina Llorens (52.98)

20. Marta Rabat Riba GRANUEC (1.00.22) / 40. Maria Piñol Amills GRANUEC (1.05.92)/ 60. Claudia Coble de la Rosa GRANUEC (1.13.97) / Clara Franqueses GRANUEC Abandó

Categoria U12-homes

  1. Aleix Aubert (51.77)
  2. Roger Barceló (53.03)
  3. Lluc de Castell Arnau (53.29)

4. Marçal Mestres Pla GRANUEC (54.24) / 40. Joan comas Navarro GRANUEC (1.01.63) / 45. Jacobo Pons Morillo GRANUEC (1.02.20)

img_1041

 

FELICITATS A TOTS!!!!!!!!

U10, U12: 18-19 març

Alevins 14 març 2017

2017-03-10-photo-00000092 2017-03-10-photo-00000105 2017-03-11-photo-00000184 2017-03-11-photo-00000217 2017-03-11-photo-00000241 2017-03-11-photo-00000246 2017-03-12-photo-00000334 2017-03-12-photo-00000394 2017-03-13-photo-00000708 2017-03-13-photo-00000709

Bon día alevins!!!!!

Us deixem fotos del grup que va marxar a la Pitarroy, cursa molt exigent a on hi havien els millors corredors de tot espanya i a on el nostre equip va ser valent i va defensar els colors del granuec!!! També us deixem algunes fotos del Pas  😉

Ara encarem l’ultim cap de setmana de curses amb el Cargol de Neu i la Chichu Tauler!!!!!!!!!!!!!!!!! Aixi que aneu acumulant granuecpower durant la setmana!! Programa:

Divendres 17 de març: Entrenament EXTRA.

  • Sortida: 6h45 de Bellaterra. Els nens que necesitin transport han d’apuntar-se al formulari.
  • Lloc d’entrenament: pas de la Casa/ Tubs
  • Ski Cross
  • Entrenadors: a determinar
  • 20h30: Sorteig de Dorsals, Sobre les 21h30 passarem informacio per whats app.

 

Dissabte 18 de març: Cursa “24e Cargol de Neu, Memorial JM Bosch Aymerich”- Masella

  • Pista: Davallada
  • Gegant 1 mànega
  • Entrenadors Responsables: Claudia Carreras, Mireia Capella, Xavier Corrales
  • Horaris:
    • 8h00: Nens preparats a peu de pista. Calentament.
    • 8h30: Obertura de Remuntadors
    • 8h45: Reconeixement de pista
    • 9h45 Primer corredor
  • 19h00: Sorteig de Dorsals, Sobre les 20h00 passarem informació per whats app.

 

Diumenge 19 de març: Cursa “21e Memorial CHICHU TAULER”- Pas de la Casa

  • Pista: Circuit esquí cross TUBS + Estadi F.Viladomat
  • Combi Race
  • Entrenadors Responsables: Claudia Carreras, Mireia Capella, Xavier Corrales, Edu Sanllehi
  • Horaris:
    • 8h30: Nens preparats a peu de pista. Calentament.
    • 9h00: Obertura de Remuntadors
    • 9h15: Reconeixement de pista
    • 10h15 Primer corredor

***** A aquestes altures no cal que us ho diguem… pero importantissim de cara a la cursa que els esquís estiguin fets i ben rascats!! Us recordem que hi ha entrenadors que ofereixen servei de reparació de material (Pol/Edgar)

PARES: El programa del cap de setmana per als pares li deixem al Piñol, pero us recomanem que descanseu be durant la setmana… que diumenge us volem a tope!!!!! 😉

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 43 44   »